Fal Çeşitleri

Fal deyip geçmeyin. Kahve falı var, tarot falı var, iskambil falı var...
Faldan fala çok fark var 🙂

kahvefali

Kahve Falı

Muhabbetlerin bahanesi, kız isteme merasimlerinin vazgeçilmezi, bir tutam öğütülmüş çekirdekle suyun aşkıdır bol köpüklü kahve… Kırk yılda hatır edinmiştir tüm gönüllerde…

Kahve falı çok eski ve klasik bir kehanet yöntemi olup fincanı ters çevirerek kahve telvesinin oluşturduğu şekillere bakılarak yorumlanmaktadır. Bu yorum genellikle fala bakan kişinin içinden geçenlerle veya hissettikleriyle ilgili bir durumdur.

iskambilfali

Tarot Falı

Tarot insanlık çağının bilinen en eski kehanet yöntemlerinden biridir.Falın temel özelliği ise ruh ve enerjinin bir insanda kesiştiği noktaları tespit etmesidir.Tarot falında kartların dizilişleri ve açılımları olduğu gibi kart açılış stratejilerinden oluşan bazı metotlar vardır. Bu metotlardaki amaç genellikle falın sonucunu güçlendirmek falın sonucunu iyi çıkartmaya çalışmaktır.

Muhtelif durumlar hakkında görünmeyen ve esrarlı bilgileri toplamak için kullanılan tarot kartları, zaman içinde farklı çizimlerle birlikte yeni isimler almıştır (RiderWaite, Katana, Osho, Angels vb.)

tarotfali

İskambil Falı

İskambil kağıtlarını falına bakılan kişi kesmelidir. Fala başlamadan önce, falına bakılan kişiyi temsil etmesi amacı ile bir kağıt seçilir. Eğer falına bakılan kişi esmer ise, bayanlar maça kızı; baylar için maça papazı seçilmelidir.

Eğer falına bakılan kişi sarışın ise baylar için karo papazı; bayanlar için karo kızı ve son olarak da falına bakılan kişi eğer kumral saçlı ise, mavi veya yeşil gözlü ise, baylar için kupa papazı; bayanlar için kupa kızı seçilmelidir.